Andrzej Deptała
Prof. dr hab. n. med., specjalista onkologii klinicznej, specjalista hematologii, specjalista chorób wewnętrznych. Kierownik Zakładu Propedeutyki Onkologicznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w latach 2016-2019 Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w latach 2012-2016 Prodziekan ds. Oddziału Zdrowie Publiczne Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, od 2012 r. Członek Senatu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2005-2022 Kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, obecnie Konsultant Onkolog w Państwowym Instytucie Medycznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Ekspert w dziedzinie onkologii klinicznej i hematologii. Absolwent Studiów Podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny. Autor i współautor około 200 artykułów naukowych o zasięgu międzynarodowym, kilkunastu monografii i podręczników akademickich. Kierownik kilkudziesięciu projektów naukowo-badawczych i międzynarodowych klinicznych badań w dziedzinie onkologii i hematologii, także w Unii Europejskiej. Członek licznych towarzystw naukowych i rad redakcyjnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Laureat wielu nagród Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Ministra Zdrowia. Z rąk Prezydenta RP otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi i Złoty Krzyż Zasługi oraz Medal Srebrny za Długoletnią Służbę i Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, a z rąk Ministra Zdrowia Odznakę za Zasługi dla Ochrony Zdrowia.
Anna M. Badowska-Kozakiewicz
Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr., specjalizuje się w badaniach naukowych w zakresie biologii nowotworów ze szczególnym uwzględnieniem raka piersi. W ramach działalności dydaktycznej prowadzi zajęcia dla studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. Autorka ponad 120 publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych. Autorka licznych rozdziałów w monografiach krajowych i międzynarodowych. Redaktor naukowa 2 podręczników akademickich „Patofizjologia człowieka” 2013, Wyd. PZWL i „Fizjologia człowieka w zarysie. Zintegrowane podejście” 2019, Wyd. PZWL. Kierownik i wykonawca wielu grantów naukowych i dydaktycznych uczelnianych oraz zewnętrznych m.in.: kierownik grantu naukowego uczelnianego WUM „Markery angiogenezy jako potencjalne czynniki prognostyczne nowotworów podścieliskowych przewodu pokarmowego” 2021-2022; wykonawca grantu naukowego zewnętrznego „Transkryptomiczne, hormonalne i metaboliczne wskaźniki prognostyczne w nowotworach gruczołu sutkowego suk” Ministerstwa Nauki i Informatyzacji 2009-2010; kierownik grantu dydaktycznego zewnętrznego „Onkoakademia kluczem do zdrowia” Ministerstwa Edukacji i Nauki 2023-2024. Promotor i recenzent licznych prac licencjackich i magisterskich. Promotor w przewodach doktorskich: w dwóch przewodach doktorskich obronionych w 2020 roku i 2022 roku, w jednym otwartym przewodzie doktorskim, a także promotor dwóch doktorantów w Szkole Doktorskiej WUM. Recenzent w czasopismach o zasięgu międzynarodowym i krajowym. Recenzent licznych monografii dydaktycznych i naukowych w modelu double-blind-review. Recenzent, członek i sekretarz w postępowaniach o nadanie stopnia doktora habilitowanego. Inicjatorka programów nauczania zajęć fakultatywnych dla studentów Wydziału Lekarskiego WUM w systemie e-learning. Opiekun naukowy licznych Mini-Grantów studenckich i grantów Młody Badacz WUM. Założyciel i opiekun naukowy Studenckiego Koła Naukowego Biologii Komórki Nowotworowej. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Członek Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu, a także Członek Rady Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. Pełni funkcję Koordynatora ds. dydaktycznych w Zakładzie Propedeutyki Onkologicznej. Laureatka wielu nagród JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę.
Dominika Mękal
Dr n. med. i n. o zdr., adiunkt badawczo-dydaktyczny w Zakładzie Propedeutyki Onkologicznej WUM, wcześniej wykładowca Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2020 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu, rozprawa doktorska obroniona z wyróżnieniem. Autorka około 25 publikacji naukowych, które ukazały się w prestiżowych czasopismach naukowych, m.in. European Respiratory Journal, Cancers, Annals of Agricultural and Environmental Medicine, Pneumonologia i Alergologia Polska. Kierownik i wykonawca grantów naukowych i dydaktycznych uczelnianych i zewnętrznych, m.in. Onkoakademia kluczem do zdrowia Ministerstwa Edukacji i Nauki. Recenzent w czasopismach krajowych i międzynarodowych. Za swoje osiągnięcia naukowe i dydaktyczne była laureatem wielu nagród i stypendiów m.in. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektora WUM, Samorządu Województwa Mazowieckiego, Polskiego Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w specjalistycznych szkolenia oraz prezentując wyniki prac naukowych na polskich i zagranicznych konferencjach m.in. 3 Middle East Congress Nutrition in Health Disease (Dubaj), European Respiratory Society Annual Congress (Barcelona), World Congress of Internal Medicine (Santiago de Chile), International Conference Advances in Pneumology’ (Kassel). Współprowadząca kursy żywieniowe z Żywienia Dojelitowego i Pozajelitowego w Warunkach Domowych dla dietetyków, lekarzy i pielęgniarek organizowanych przez Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN). Uczestniczka Polskiej Misji Medycznej RP i Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska” na Ukrainie i w Mołdawii w 2011. Specjalizuje się w badaniach naukowych w zakresie leczenia żywieniowego w nowotworach, profilaktyce onkologicznej i żywieniu klinicznym.
Michał Budzik
Dr n. med. i n. o zdr., adiunkt badawczo-dydaktyczny w Zakładzie Propedeutyki Onkologicznej oraz lekarz w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współautor licznych publikacji naukowych oraz rozdziałów w monografiach i podręcznikach akademickich. W swojej pracy naukowej koncentruje się przede wszystkim na zagadnieniach związanych z etiopatogenezą i biologią nowotworów ze szczególnym uwzględnieniem raka piersi. W pracy dydaktycznej zwraca szczególną uwagę na praktyczny aspekt omawianych zagadnień, aby jak najlepiej przełożyć wiedzę teoretyczną na przyszłą pracę zawodową studentów kierunków medycznych.